Hodnocení


zbozi.cz

aukro.cz

Odběr novinek

Máte zájem o zasílání novinek na Váš e-mail? Zaregistrujte se!


Jak vybrat sněhovou frézu?

Nákupní rádce - jak vybírat správné sněhové frézy?

Jak fungují a jednostupňové sněhové frézy

Jednostupňové sněhové frézy jsou vybaveny frézovacím „šroubem“ šnekem s pogumovanými hranami. Šnek frézy je poháněn elektrickým nebo benzínovým motorem. Šnek odfrézuje a zároveň vyhazuje sníh bokem do odhazovacího prostoru. Nebo je sníh odhazován do komína. Zároveň motor pohání pojezd sněhové frézy. Jednostupňové sněhové frézy si zvládnou větší množství čerstvého nebo ušlapaného sněhu.
jednostupňové sněhové frézy jsou určené pro rovné plochy v nesvažitém terénu bez nutnosti sníh odhazovat do dálky. Například pro příjezdové cesty a chodníky. Tyto frézy jsou lehčí než dvoustupňové a proto jsou snadno manipulovatelné i pro slabší osoby. Oproti dvoustupňové fréze zvládne zpravidla odklidit nižší vrstvu sněhu a odhazuje ho pouze do velmi nízké výšky, stejně tak i na kratší vzdálenost.

Jak fungují dvoustupňové sněhové frézy

Dvoustupňové sněhové frézy jsou vybaveny mechanizmem pro vyhazovaní velkého množství sněhu a větší vzdálenost oproti jednostupňové fréze. Šnek frézy je osazen střižnými šrouby proto ochranu frézy před kameny a dalšími předměty.  Není výjimkou i benzínový motor s elektrostavem nebo možností startu při připojení do elektrické sítě 230V.
Dvoustupňové sněhové frézy jsou vybavené otočným a nastavitelným komínkem pro výhoz sněhu určeným směrem. Některé typy fréz mají pásový pohon místo kolového, či světelný reflektor pro práci v noci či mlze. Tyto frézy jsou určené pro nerovné terény s větším množstvím zledovatělého a ušlapaného sněhu a potřebou dalekého odhozu.

Elektrické nebo benzínové sněhové frézy?

Elektrickou frézu můžete používat pouze do vzdálenosti dané délkou přívodního kabelu, jsou určeny pro úklid nízké vrstvy čerstvě napadaného sněhu v blízkém okolí domu nebo garáže. Jsou tiché, lehké a snadno se s nimi manipuluje.

Benzínové frézy jsou osazeny výkonnými spalovacími motory, poradí si tedy snadno s větším množstvím sněhu a můžete s nimi uklízet kdekoliv. V dnešní době jsou již v této kategorii stroje vybavené moderními čtyřtaktními motory. Ty dokáží při plném výkonu udržet otáčky a tím i dobrý pracovní výkon frézy v náročných podmínkách, jako je třeba těžký mokrý sníh. Podle způsobu odhozu sněhu dělíme benzinové sněhové frézy na jednostupňové a dvoustupňové. Dvoustupňové sněhové frézy si je možné vybrat v provedení na kolech nebo na pásech.

Zpět